Dlaczego warto zacząć trenować się jak sportowiec? 

  • 0
sportowiec

Dlaczego warto zacząć trenować się jak sportowiec? 

Category : Artykuły

Elitarny poziom sprawności i wytrwałości, jaki posiadają najlepsi sportowcy, mogą wydawać się nieziemskie, co pozwala łatwo wątpić w naszą siłę, umiejętności i potencjał. Ale poza ich wrodzonymi zdolnościami, to trening tych zalet pozwalaja im odnieść sukces w ich dziedzinie sportu przez cały rok i czerpać korzyści na długo po przejściu na emeryturę. Więc dlaczego nie ćwiczysz jak sportowiec? Dobry sportowiec jest jest najlepsze kasyna z automatami – każdy jest jego fanem i zawsze wraca, by zobaczyć więcej. Każdy mówi o nim i chce być częścią tego życia.

Oczywiście, może nie masz Igrzysk Olimpijskich, ale to nie znaczy, że nie będziesz doświadczać zalet dostosowanego, konkretnego zadania i odpowiedniego poziomu szkolenia. Oto cztery powody, dla których warto szkolić się jako profesjonaliści.

 

Szkolenie jak atleta może ocalić twoje życie

Poza tym, że treningi na bieżniach i sprzęt do ćwiczeń są mniej skuteczne niż podnoszenie stóp na ziemię i uczenia się, jak używać własnego ciężaru ciała, szkolenie wewnątrz pomieszczeń może być szkodliwe dla wyników fitness.

Potrzebujemy kilku istotnych elementów i form energii. Promienie słoneczne są odżywcze zarówno dla twojego umysłu, jak i ciała. Dobrze udokumentowane jest to, że ci, którzy żyją w chłodniejszych, północnych klimatach, którzy korzystają z mniej słońca przez cały rok są wielokrotnie bardziej narażeni na depresję. Ponadto, jeśli jesteś jak większość ludzi, pracujesz i mieszkasz w pomieszczeniu. Kilku ekspertów wyniosło, że nasze domy i miejsce pracy są najbardziej toksycznymi środowiskami w naszym życiu. W wielu badaniach stwierdzono, że toksyczne cząstki i opary znajdujące się w twoim domu i miejscu pracy obejmują: odświeżacze powietrza, skrobię rozpryskową, farby, czopki, a nawet zapach nowego samochodu, zabija więcej osób rocznie niż w wypadkach samochodowych! Więc co robić? Trenować się na świeżym powietrzu! 

 

A post shared by KiF Sport (@kif_magazine) on

Sportowcy chronią się przed urazami

Gdy musisz liczyć na twoje ciało, aby uzyskać lepsze wyniki, robisz wszystko, aby pozostać w grze. Sportowcy chronią się przed urazami, robiąc podstawowe rzeczy, takie jak rozciąganie, walcowanie pianką, odzyskiwanie dni i rozwój pełnej siły ciała.

Profesjonalni biegacze nie tylko biegają, oni również pracują nad wzmocnieniem swojego rdzenia, aby uzyskać lepsze wyniki. Piłkarze ćwiczą jogę, aby poprawić równowagę i zwinność. Pływacy podnoszą ciężary, aby poprawić swój udar.

Sportowcy rozumieją, że wszystkie mięśnie ciała działają razem. Niewielkie mięśnie prowadzą do nadmiernej rekompensaty i zranienia. Zmniejszają również wydajność, ponieważ nie masz siły, którą musisz mieć aby być najlepszym. Wielcy sportowcy są jak dobrze naoliwione maszyny i jako takie wymagają regularnej konserwacji, aby upewnić się, że działają w najlepszym wydaniu. Dotyczy to również reszty z nas.

Podnosząc ciężary, nasze kości i mięśnie stają się silniejsze, nasz system nerwowy pozostaje aktywny, a nasze wewnętrzne organy zachowują zdrowie.


Leave a Reply